Onychomykóza, mykotická plíseň nehtových plotének

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Odborné ošetření spočívá v moderním ošetření vysokovýkonným multidiodovým laserem s patentovaným C.P.S. emisním módem (kontinuální, pulzní a superpulzní), který díky svému vysokému průměrnému výkonu 17 W a třem vlnovým délkám umožňuje efektivní využití při ošetření mykózy a regeneraci nehtové ploténky. Laser Lumix likviduje houbu přes nehtovou ploténku, při vnitřní teplotě cca 60 stupňů a dle odborných studií zcela dokonale, ale je zde samozřejmě nutná správná preventivní péče, která začíná u desinfekce veškerých bot, které klient používá, včetně domácích a to stříbrem pomocí desinfikátoru Klenz. 

Nepodceňujte prevenci, v některých případech, po dokončení ošetřování, zůstávají bílé skvrny na nehtech, které jsou k opětovnému vzniku plísní náchylnější. V takových případech je nutné tato místa důkladně znovu ošetřit. Pamatujte, že léčba mykotických onemocnění kůže a nehtových plotének je dlouhodobá a komplikovaná a běžně se stává, že dochází k recidivě. Proto je důležité zůstat trpěliví a respektovat doporučení specialisty.

INFEKCE 

Infekce se šíří buď přímým kontaktem s nakaženou osobou, nebo společně užívanými předměty jako jsou ručníky, ložní povlečení, látkové koberce a různé předložky, nůžky a pilníky na nehty, atd. Nástroje na nehty důkladně umývat a desinfikovat, sterilizovat. Velký pozor na společné či veřejné prostory (sprchy, bazény, sauny). Infekce se nejčastěji se šíří našlápnutím infekčních šupinek kůže oddrolených z nohou jedinců, kteří jsou postiženi plísňovým onemocněním. Tyto odpadlé infekční šupinky obsahují zárodky plísní a ulpívají zejména na dřevěných podložkách, ve všech typech látkových koberců, dlaždicích v okolí bazénu či podlahách v šatnách, sprchách a saunách. Přenesení infekce usnadňuje poranění nohou, zejména ragády (prasklinky kůže mezi prsty u nohou), dále ploché nohy či nohy otlačené nevhodnou obuví. Zejména v letních měsících se totiž pod nehty dostává prach, který způsobuje návrat plísně.

Jiným zdrojem nákazy může být nemocné zvíře, zejména pes, kočka, morče, případně skot nebo hlodavci. Infekce se nejčastěji přenese kontaktem kůže člověka (dítěte) se srstí nemocného zvířete. Proto se doporučuje nehladit zvířata, která mají viditelné změny srsti a kůže. Pozor také na dlouhodobé vlhké prostředí v botách při práci či sportu. Vzácně může být zdrojem infikovaná půda. Přenos infekce krátkým dotykem s postiženou kůží nemocného člověka či zvířete je též možný.

PLÍSEŇ NOHOU 

Plíseň nohou můžeme rozdělit na plíseň chodidel a plíseň nehtových plotének. Odborně se plíseň (správně houba) na nehtech nazývá onychomykóza. Jedno z nejčastějších postižení nehtů a jejich lůžka způsobuje houba, která parazituje v nehtové ploténce. Onychomykóza nehtu se projevuje hned několika způsoby: Nehty jsou žluté až hnědé barvy, neobvyklých tvarů, třepí se na konci nebo jsou naopak tvrdší a ztluštělé. Onemocnění se přenáší odumřelými kožními buňkami a napadat může i kůži okolo. Přenáší se tak na ostatní nehtové ploténky, popřípadě na další osoby. 

Odborné ošetření spočívá v různých specialistou doporučených protiplísňových přípravků.

Průběh celkového ošetření, než poškozená nehtová ploténka odroste:

Zdravotní pedikúra nebo manikúra a posouzení problému. Následně jednou týdně laserové ošetření nehtových plotének a okolní kůže po dobu čtyř až šesti týdnů, dle stavu nehtových plotének. Nehtová ploténka odrůstá na noze cca 12 měsíců a na ruce cca 6 měsíců. Po prvotním ošetření a aplikaci 4 – 6 laserových ošetření, klient pravidelně chodí na pedikúru nebo manikúru každé 3 až 4 týdny, kdy provedeme odbornou pedikúru či manikúru a sledujeme, jak se nehtové ploténky regenerují. Dále při každé druhé pravidelné pedikúře či manikúře provádíme laserové ošetření zdarma a to po dobu, než nehtová ploténka odroste.

Počet ošetření laserem: ideálně 1x týdně – obvykle 4 – 6 ošetření. Cena jednoho ošetření laserem je od 350 Kč, dle rozsahu onemocnění. 

Klient bere na vědomí, že centrum AMIBEAUTY není zdravotní zařízení a nemůže nést odpovědnost, pokud nedojde ke správné regeneraci nehtových plotének. Správnou regeneraci ovlivňuje mnoho faktorů lidského těla každého jednoho klienta a také se často stává, že je mykóza nehtu odstraněna, klient ale nedbá správné péče o nehty a dochází k recidivě.

Domácí léčba spočívá v dezinfekci obuvi sprejem proti plísni. Zejména v letních měsících se totiž pod nehty dostává prach, který způsobuje návrat plísně. Často se tedy stává, že je mykóza nehtu vyléčena, pacient ale nedbá správné péče o nehty a dochází k recidivě. Nezbytnou součástí domácí péče je i správné zkracování nehtových plotének. Jak vše řešit, Vám poradíme na osobní konzultaci.

Odborná péče pak spočívá v ošetření vysokovýkonným laserem, který díky svému vysokému výkonu a třem vlnovým délkám umožňuje likvidaci houby přes nehtovou ploténku. Dle lékařských studií zcela dokonale, ale je zde samozřejmě nutná správná péče preventivní– desinfekce veškerých bot včetně domácích, které používáte a to stříbrem pomocí desinfikátoru Klenz. 

Nepodceňujte prevenci, v některých případech, po dokončení všech ošetření, zůstávají bílé skvrny na nehtech, které jsou k opětovnému vzniku plísní náchylnější. V takových případech je nutné tato místa důkladně ošetřit, alespoň 1x týdně. Pamatujte, že mykóza onemocnění kůže je dlouhodobá a komplikovaná. Proto je důležité zůstat trpěliví a respektovat doporučení specialisty. 

Ošetření vysokovýkonným laserem není hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Vyberte si variantu služby

Ošetření mykózy laserem nehtové ploténky a kůže (1 končetina)

350,- / 10 min


Laserové ošetření vbočený palec – Hallux valgus (1 noha)

350,- / 10 min


Regenerace kůže a nehtových plotének (1 končetina) 

350,- / 10 min


Přístrojová, suchá pedikúra včetně peelingu, masáže, zábalu a gellaku 

990,- / 110 min