Kyslíková terapie

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

KYSLÍKOVÁ TERAPIE - dýchání kyslíkem, provádí proškolená obsluha
(nutno dokoupit kyslíkové brýle, k zakoupení na recepci)

200 Kč / 30 min

ZDRAVÉ DÝCHÁNÍ

Jako prevence je inhalace kyslíku vhodná pro kuřáky, pro posílení obranyschopnosti organismu proti infekcím a nádorovým onemocněním, k potlačení migrén i negativních účinků exhalací v ovzduší a zvyšuje odolnost organismu vůči stresům a přepracovanosti.

OXYGENOTERAPIE JE DÁLE VHODNÁ V PŘÍPADECH, KDY:

Jste kuřák, vykonáváte náročnou profesi zatěžující mozkovou činnost, potřebujete regeneraci po tréninku nebo jiné namáhavé činnosti, při bolestech hlavy, zvýšené únavě, bolesti nohou, poruchách spánku, při psychických problémech, depresích. Je vhodná při terapii zhoubných nádorů, srdečních onemocnění, u funkčních dechových potížích, onemocnění plic a průdušek, potížích v klimaktériu.

OXYGENOTERAPIE SE NEDOPORUČUJE:

Při epilepsii zvýšení činnosti štítné žlázy po transplantaci orgánů.

JAK ČASTO ABSOLVOVAT?

Je to velmi individuální, některý organismus reaguje velmi dobře třeba jen na jednu kúru týdně (stačí 30-45 minut). Někdo, kdo má dlouhodobé vazospastické bolesti hlavy, bere kúru denně. Pánové starších ročníků a zejména kuřáci tyto kúry ocení.

Metoda oxygenoterapie se používá v lékařství i běžném životě již několik let. Je známo, že pokud je kyslík vdechován v koncentraci vyšší než je přítomen ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě. Zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi vede ke zvýšení průtoku krve kapilárním řečištěm, a tak i k lepší dodávce kyslíku tkáním. Některé problémy jako poruchy paměti, snížení výkonu, zpomalené reakce, kvalita zraku a sluchu, stejně jako migrény nebo předčasné stárnutí, jsou často dávány do souvislosti s nedostatečným prokrvením organismu. Zvýšení dodávky kyslíku tkáním, zlepšuje účinek obranných mechanismů a urychluje růst a regeneraci.

ČEHO PO ABSOLVOVÁNÍ KYSLÍKOVÉ TERAPIE DOSÁHNEME?

  • posílíme obranyschopnost organismu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním

  • ochráníme se před migrénou a stresy
  • terapie příznivě ovlivní náš organismus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bércových vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních
  • posílíme jí organismus před operacemi a je vhodná i na pooperační doléčení

A POKUD JSME ZDRAVÍ?

  • zvýšíme tělesnou výkonnost při sportování
  • snížíme dopad špatných ekologických podmínek
  • zlepšíme energetický stav organismu
  • posílíme imunitní systém
  • zmobilizujeme rezervy tělesné a duševní výkonnosti
  • kyslíková terapie oddaluje projevy stárnutí včetně snížené sexuální výkonnosti