Terapie rázovou vlnou

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Aplikace rázové vlny urychluje v poškozené tkáni reparační a regenerační proces hojení, převážně stimulací metabolizmu tkáně spolu s výrazným zlepšením lokálního prokrvení. Ozdravný proces je realizován přenosem rázové vlny z aplikátoru přístroje k bolestivému místu na těle, kde nastartuje hojení tkáně.

Indikace:
Bolestivé stavy ramenních kloubů (šlach a svalů, s kalcifikacemi i bez nich), bolesti loketních kloubů (svalových úponů na vnitřní i zevní straně kloubu) „golfový“ či „tenisový loket“ (radiální nebo ulnární epikondylitis), bolesti kolenního kloubu (nejčastěji „skokanské“ koleno), poškození úponové šlachy pod čéškou, bolesti v oblasti holeně (syndrom tibiální hrany), bolest Achillovy šlachy, ostruha patní kosti, chronické bolesti krční, hrudní i bederní páteře při spondylartroze páteře, úponové bolesti (šlach a svalů) obecně tj. tendinitidy či entezopatie a burzitidy nejčastě­ji ramenních a kyčelních kloubů včetně trochanterické burzitidy (v oblasti velkého hrbolu stehenní kosti), svalový hypertonus a bolestivé svalové spoušťové body páteře, rozbourání tuku v oblasti břicha, hýždí, stehen a srovnání celulity.

Popis terapie

Před vlastní aplikací terapeut pohmatem lokalizuje bolestivé místo a následně pak aplikátorem přenáší rázovou vlnu a pohybuje aplikátorem nad bolestivým místem.

Terapie probíhá v závislosti na charakteru obtíží. Nejčastěji se provádí 1 až 2x týdně, většinou 4 až 8 aplikací. Po aplikaci 2 až 3 procedur rázovou vlnou udává více než 80% klientů výrazné zmírnění až vymizení obtíží.


Kontraindikace:

  • Poruchy srážení krve, užívání antikoagulancií (léků snižujících srážlivost krve), zvl. Marcumaru, trombóza (neprůchodnost cév).
  • Nádorové onemocnění v aktivním stádiu.
  • Relativně těhotenství – není vhodná aplikace v místě a okolí plodu, ale vzdálená místa, např. loket, rameno, pata nevadí.
  • Polyneuropatie při diabetu (specifické onemocnění nervů při cukrovce).
  • Akutní záněty, hnisavá ložiska atd. v cílové oblasti.
  • Děti v období růstu.
  • Léčba kortikoidy v období 6 týdnů před první aplikací rázové vlny.
  • Ošetření rázovou vlnou není hrazeno zdravotní pojišťovnou.