Příplatkové procedury

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Fyzioterapie - Ošetření vysokovýkonným laserem
(samostatná služba)

300 Kč / 10 minut


Fyzioterapie - Ošetření vysokovýkonným laserem
(příplatek ke službě)

200 Kč / 4 minut


Fyzioterapie - Ošetření rázovou vlnou
(samostatná služba)

300 Kč / 10 minut


Fyzioterapie - Ošetření rázovou vlnou
(příplatek ke službě)

200 Kč / 4 minut

Terapie vysokovýkonným laserem

Vysokovýkonná laserová terapie má unikátní biostimulační efekt. To znamená schopnost „biostimulovat“ růst a hojení tkáně na buněčné úrovni. Terapie výkonovým laserem představuje velmi jednoduchou a efektivní proceduru bez vedlejších účinků, jež může být zacílena na libovolné bolestivé místo těla. Laserem nelze předávkovat.

Indikace:

distorze (podvrtnutí kotníků, kolen a kloubů), distenze (svalová natažení, přepětí…), svalová poškození (prasknutí části svalových vláken ….), otoky (poúrazové, pooperační …), bolestivé trigger pointy (spoušťové body), entesopatie – úponové bolesti (tenisový, golfový loket, patní ostruha …), tendinopatie (Achilovy šlachy …), plantární fascitida (šlachy od paty k jednotlivým prstům), patní ostruha, vertebrogenní algické syndromy (bolesti zad), artropatie, artrózy, bolesti kloubů, chondropatie pately (porucha, změknutí kolenní chrupavky),syndrom karpálního tunelu, jizvy (pooperační, poúrazové), opary, vředy, popáleniny, proleženiny, diabetická noha, bércové vředy, podlitiny, léze, naraženiny, fraktury

LUMIX®

Je vysokovýkonný laser s patentovaným C.P.S. emisním módem (kontinuální, pulzní a superpulsní), který díky svému vysokému výkonu 17 W a třem vlnovým délkám umožňuje efektivní využití v rehabilitaci.

Přednastavené programy v přístroji jsou podložené řadou klinických studií zaměřených na laserovou terapii. Poté, co se laserové světlo dostane na pokožku, vytváří v lidské tkáni fotomechanickou vlnu. Následná mechanická stimulace volných nervových zakončení v podkožní tkáni blokuje průchod bolesti nervovým systémem a přináší tak okamžitou úlevu.

Působí současně na bolest, zánět i otok a urychluje rehabilitaci pacienta. Výkonový laser tkáň uzdravuje, ale také poskytuje efektivní metodu k potlačení bolesti, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Ošetření je rychlé, trvá čtyři až patnáct minut. Počet ošetření je 3 – 8 dle postižení.

Kontraindikace:

Extrémní hypersensibilita na slunce a světlo, přímé ozáření kardiostimulátoru a plodu při těhotenství, tetování v místě aplikace, neozařuje se kolem štítné žlázy a bloudivého nervu (vagus). Ošetření při neoplazii a krvácejících oblastech.


Terapie rázovou vlnou

Aplikace rázové vlny urychluje v poškozené tkáni reparační a regenerační proces hojení, převážně stimulací metabolizmu tkáně spolu s výrazným zlepšením lokálního prokrvení. Ozdravný proces je realizován přenosem rázové vlny z aplikátoru přístroje k bolestivému místu na těle, kde nastartuje hojení tkáně.

Popis terapie

Před vlastní aplikací terapeut pohmatem lokalizuje bolestivé místo a následně pak aplikátorem přenáší rázovou vlnu a pohybuje aplikátorem nad bolestivým místem.

Terapie probíhá v závislosti na charakteru obtíží. Nejčastěji se provádí 1 až 2x týdně, většinou 4 až 8 aplikací. Po aplikaci 2 až 3 procedur rázovou vlnou udává více než 80% klientů výrazné zmírnění až vymizení obtíží.

Kontraindikace:

  • Poruchy srážení krve, užívání antikoagulancií (léků snižujících srážlivost krve), zvl. Marcumaru, trombóza (neprůchodnost cév).

  • Nádorové onemocnění v aktivním stádiu.
  • Relativně těhotenství – není vhodná aplikace v místě a okolí plodu, ale vzdálená místa, např. loket, rameno, pata nevadí.
  • Polyneuropatie při diabetu (specifické onemocnění nervů při cukrovce).
  • Akutní záněty, hnisavá ložiska atd. v cílové oblasti.
  • Děti v období růstu.
  • Léčba kortikoidy v období 6 týdnů před první aplikací rázové vlny.
  • Ošetření rázovou vlnou není hrazeno zdravotní pojišťovnou.

Hallux valgus neboli vbočený palec 

Hallux valgus neboli vbočený palec – je deformita přednoží, která způsobuje změnu osy palce. Ten se špičkou dostává zevně od osy těla a přiklání se k druhému prstu. Na vnitřní straně, v místě základního kloubu palce pak vznikne typická boule, postupně se přidává bolest.

Na vině jsou boty, geny i nadváha. Jde o geneticky podmíněné onemocnění, pacient se narodí s vrozenou deformitou nebo s vrozenou dispozicí k deformitě. Záleží ale na životním stylu a zatížení nohy, zejména pokud má klient nadváhu, špatně o nohy pečuje nebo používá nevhodnou obuv, vada se objeví dříve. Vliv mají i porody. Právě proto jsou ve většině případů pacienty s vbočeným palcem ženy, které nosí elegantní boty a boty na podpatcích. Závislost vzniku onemocnění na obutí je prokázaná. Kromě nadváhy jsou faktorem vbočeného palce také prodělaná těhotenství a porody, kdy dochází k uvolnění vazů a noha se mění, protože vazy nejsou dostatečně pevné, aby tvar nohy udržely.

Prevence

Postupně se v péči o nohu ustupuje od používání ortopedických vložek do bot, a to i u dětí.

Nejlepší prevencí je péče o nohy – protahování kloubů place, masáže a koupele nohou, protahování Achillových šlach i svalů lýtka a také správná obuv či chůze na boso.

Odborná léčba: 

Specialista Vám ukáže je palce procvičovat a uvolňovat v kloubu metodou PIR a následně do uvolněného kloubu aplikujeme laserové záření, které uvolní šlachy a vazy a palec bude uvolněný a nebude mít tendenci se vracet zpět. Postupně se začne rovnat a bolesti v kloubu ustoupí.

Počet ošetření je individuální dle postižení. Přibližně aplikujeme 1 x týdně, 4 – 6 ošetření. V průběhu roku můžeme opakovat libovolně, dle potřeby.