Tejpování

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Kinesiotaping

Při klasickém tejpování se tejpovací páska obvykle ponecháno pouze po dobu sportovní aktivity. Při tejpovacích páskách , které se používají při tejpování metodou známou jako kineziotejping se naopak očekává, že bude co nejpružnější . Kinezio tejpy díky své pružnosti neomezuje v pohybu a jeho vlastnosti napodobují vlastnosti lidské kůže . Proto kinezio tejp může na kůži zůstat až 5 dní. Tento druh tejpování se používá k léčbě akutních , tak i chronických bolestí pohybového a svalového aparátu ..

150,- / 10 minut

Dynamictaping

Tejpování dynamickými tejpy je nový přístup tejpování , který využívá speciálně navrženy, vysoce elastické pásky s cílem přispět energií do kinetického řetězce. Dynamické tejpy hrají nezastupitelnou roli zejména v tejpování ” celého pohybu ” – tzv. biomechanické tejpování . Dynamický tejp je roztažitelný nejen do délky, ale i do šířky . Usnadňuje tak provedení žádaného pohybu při současném ochranném stabilizováni kloubu bez omezení rozsahu pohybu .

150,- / 10 minut

Lymfotaping

Lymfatickou techniku využíváme u lymfedémů primárních i sekudárních (po radioterapii, chemoterapii, exentraci uzlin, ablaci mammy atd.). Dále u pooperačních a poúrazových stavech. Zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. Velmi vhodné je použití např. při doléčení distorze hlezna, onemocnění úponů šlach a všemožných namožení. Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů. Při korekci jizev strečováním okrajů nebo místa jizvy, uvolňujeme a odstraňujeme jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.

150,- / 10 minut

Tejpování před porodem

Jedná se o lymfatické tejpování spojené s kinesiotapingem. Doporučuje se začít při prvních bolestech páteře. Bolesti bývají převážně v oblasti bederní a hrudní páteře. Principem je, za pomocí tejpovací techniky, lehké přizvednutí břicha a zafixování této zátěže na žebrech. Tím dojde k odlehčení páteře v bederní části a bolesti ustoupí nebo zmírní. Lymfatické tejpování zamezuje vzniku strií na břišní části.

800,- / 40 minut

Tejpování po porodu

Jedná se o lymfatické tejpování – lymfotaping, který po porodu napomáhá k rychlejšímu odvodu mimobuněčné vody a tím k rychlejšímu tzv. splasknutí. Dále napomáhá ke zmenšením či odstranění kožních strií na břiše, hýždí a stehen.

800,- / 40 minut