Neduhy moderní doby

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Civilizační neduhy

Pokud chcete účinně bojovat proti civilizačním neduhům / rakovina, cukrovka, moková mrtvice…a další/musíte mít hladinu HOMOCYSTEINU – Hcy v krvi neustále na hodnotě cca 6,0Hcy nebo nižší.

Výskyt civilizačních neduhů se v posledních 50 letech neúměrně zvýšil. Jejich nárůst je spojen se změnami skladby stravy, které s sebou nese rozvoj civilizace. Je znám zcela konkrétní deficit několika vitamínů, na jejichž dostatečném přísunu ze stravy do buněk závisí přeměna vznikajícího Homocysteinu v neškodné látky. Tento deficit se trvale prohlubuje a způsobuje závažné choroby.

Všechno souvisí s metabolickou poruchou, která vzniká v lidských buňkách při nedostatku tří základních vitamínů: kyseliny listové, B6 a B12, nebo v důsledku poruchy v genech. Hlavní a nejčastější příčina vzniku metabolické poruchy je nedostatečná dodávka těchto mikronutrientů do buněk. Při ní se přerušuje metabolizace vznikajícího Hcy na další látky, Hcy se hromadí v krvi a začne se projevovat jako toxická látka. Tento stav postihne v životě, dříve, nebo později, každého člověka, který buňkám tyto vitamíny nedodává.Proto se vyplatí hladinu Hcy sledovat a cílevědomě snižovat.

Více na stránkách primáře MUDr. Karla Erbena: http://www.karelerben.cz/homocystein-uvod

Doporučené přípravky a dávkování zde https://www.amispol.cz/homocystein

Video primáře civilizačních chorob MUDr. Erbana https://www.youtube.com/watch?v=4Pjc4NAyoBM

Oslabený imunitní systém (imunitní deficit/imunodeficit)

Pokud onemocníme (a souběhem okolností se to jistě stane každému), je důležité řešit imunodeficit a zahájit posílení imunitního systému, aby nedocházelo k rozsáhlejšímu poškození (při neléčených angínách často dochází k poškození srdce) či přechodu do chronických stádií. Imunodeficit může být způsoben i užíváním antibiotik, která potlačují nežádoucí buňky v těle, ale souběžně zabíjí potřebné buňky, které chrání náš organismus. Antibiotika tedy v konečném důsledku oslabují imunitní systém, a měla by být zastoupena, případně doplněna, přírodním doplňkem stravy k posílení imunitního systému.

Doporučené přípravky zde https://www.amispol.cz/oslabeny-imunitni-system

Ph-kyselost a zásaditost organizmu

Určuje se stupnicí od 1 – 14 pH. Neutrální reakce je pH 7. Když je reakce do kysela, tak hodnoty jsou menší než 7 pH, čím menší, tím kyselejší. Naopak hodnoty nad 7 pH mají reakci zásaditou, čím větší je hodnota nad 7 pH, tím větší je zásaditost. Pro lidské tělo je optimální hodnota 6,5 pH. Po lékařské stránce ještě 5,5 pH je v normě. Nižší hodnoty překyseleného organizmu již mohou vyvolávat komplikace spojené s některými druhy onemocnění. Pokud začneme upřednostňovat zásadotvorná jídla v jídelníčku a kyselinotvorná potlačíme, tak se nám začne kyselá reakce organizmu přetvářet do optimálního stavu. Tento proces není okamžitý, ale může trvat 1,5 – 3 roky.

Doporučené přípravky zde https://www.amispol.cz/ph-kyselost-a-zasaditost-organizmu

Střeva, nadváha, zavodnění

Probiotika (řecky, „pro život“) jsou přátelské bakterie, které pěstují a obnovují přirozené bakteriální osídlení trávicího ústrojí. Probiotika jsou živé mikroorganizmy, které se dostávají do těla v potravě a příznivě ovlivňují střevní mikroflóru. Probiotika jsou převážně bakterie mléčného kvašení.

Ve střevech nalezneme tisíce druhů bakterií, toto prostředí je tedy velmi komplikované. Řada bakterií žijí ve střevech trvale, jiné jsou přinášeny s potravou a zažívacím traktem pouze prochází. Při konzumaci jídla dostáváme do těla živiny a také bakterie, některé bakterie mohou být patogenní. Probiotické bakterie v produktech, které nabízíme v kategorii Probiotika, podporují správný průběh trávení a udržují vhodné složení střevní mikroflóry, posilují střevní mikroflóru, jsou vhodné při každém výskytu běžných zažívacích potíží, jako jsou průjmy, plynatost, nadýmání, dráždivost, zácpa, apod.

Doporučené přípravky zde https://www.amispol.cz/zazivani-streva-probiotika