Lymfotaping

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Tejpování - Lymfotaiping (cena dle spotřeby)                                       

200 - 500 Kč / 15 min

Lymfatickou techniku využíváme u lymfedémů primárních i sekudárních (po radioterapii, chemoterapii, exentraci uzlin, ablaci mammy atd.). Dále u pooperačních a poúrazových stavech. Zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. Velmi vhodné je použití např. při doléčení distorze hlezna, onemocnění úponů šlach a všemožných namožení.

Vynikajících výsledků se dosahuje při bolestech velkých kloubů. Při korekci jizev strečováním okrajů nebo místa jizvy, uvolňujeme a odstraňujeme jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.

VÍCE:

Kineziotaping vyvinul v 70. Letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Zkoumáním nalepováním pružných pásek na kůži zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak přetížený svalový a kosterní systém je odlehčen. Dochází k normalizaci svalového napětí a zároveň ke zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu. Důslednou aplikací tejpů vytvořil techniku použitelnou nejen pro sportovce, ale také pro doléčení úrazů, regeneraci a rehabilitační činnost.

KONTRAINDIKACE:

Alergické reakce na tejp, nezhojené jizvy, varixy, poranění kůže, vystouplá mateřská znaménka, bradavice či jiné útvary na pokožce, které by mohl tejp poranit. Dále kožní problémy jako lupénka, exémy, plísně atd.

PÁR ZÁSAD:

S jakýmkoliv tejpem je třeba po nalepení zacházet velice šetrně. Do třiceti minut je náchylný na poškození. Po této době je možné se sprchovat, koupat, plavat a ani sauna tejp nezlikviduje. Jen je potřeba při vysušování dbát zvýšené pozornosti a vždy tejp vysušovat jemným pohybem od středu ke krajům. Přesto, že je svalový tejp nalepený bez tahu, je dobré mít na zřeteli, že vytvořením kožních vlnek v uvolněném stavu svalstva vzniká poměrně silný tah na pokožce.

Pamatujte, že páska pracuje 24 hodin denně. Je možné, že v prvním dnu a hlavně v noci, kdy jsou všechny změny a reakce organismu citlivější, budete pociťovat určité nepohodlí, či zesíleně vnímat aktivitu tejpů.