Lymfatická masáž

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Lymfatická masáž manuální - provádí masér/ka
(Celotělová - detoxikační, odvodňovací, 1 návštěva)

900,- / 60 min


Lymfatická masáž manuální - provádí masér/ka
(Celotělová - detoxikační, odvodňovací, 10 návštěv)

9.000,- / 60 min


Lymfatická masáž přístrojová – provádí proškolená obsluha
(Včetně odblokování krčních uzlin - detoxikační, odvodňovací, 1 návštěva)
lymfokalhoty k zakoupení na recepci

400 Kč / 60 min


Lymfatická masáž přístrojová – provádí proškolená obsluha
(Včetně odblokování krčních uzlin - detoxikační, odvodňovací, 10 návštěv)
lymfokalhoty k zakoupení na recepci

4.000 Kč / 60 min

LYMFODRENÁŽ MANUÁLNÍ A PŘÍSTROJOVÁ

Natékají vám nohy, cítíte se unavení, jste často nemocní, bolí vás hlava, držíte diety, cvičíte a zhubnout pár kil se vám také nedaří? Zaútočte na svůj lymfatický systém!

Váš lymfatický systém nefunguje dobře, takže s ním musíte něco udělat. O lymfě se hlavně v posledních letech mluví dost, ale víte přesně, co to vlastně znamená?

Účinná a správná manuální a přístrojová lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika ovlivňující lymfatický systém a má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí) na krevní a lymfatický oběh. Lymfodrenáž nesmí bolet a je velmi jemná. Ošetření by nemělo být kratší než třicet minut. Ideální je kolem jedné hodiny a více, dle dispozic klienta.

Lymfodrenáž je velký pomocník, ale bez změny životního stylu sama o sobě rozhodně nestačí. Pokud máte zanesená střeva toxiny a bez dostatečného pití čisté vody nemůže být dlouhodobě lymfatický systém funkční.

U výživy doporučujeme potraviny bohaté na draslík například čerstvé banány, brokolice, brambory. Dále pak citrusy a potraviny bohaté na Omega-3,6,9 mastné kyseliny, které jsou v čerstvých rybách, extra panenských olejích lisovaných za studena, jako například lněný či konopný a mnoho dalších. Na škodu nejsou ani různé bylinné čaje. Samozřejmě nesmíte zapomínat ani na pohyb, ideální je obyčejná chůze, jízda na kole, badminton, plavání či vibrační plošiny.

Jak často chodit na lymfodrenáže a pro koho je vhodná? Zde nejsou stanovena žádná časová či věková omezení. Pokud si myslíte, že Vás nic netrápí, tak doporučujeme jen tak preventivně jedenkrát až dvakrát ročně a to na jaře a na podzim, pro zlepšení funkce imunitního a lymfatického systému. Pro nastartování lymfatického systému přibližně dvanáct návštěv u manuální a dvaceti návštěv u přístrojové lymfodrenáže a to v krátkém časovém odstupu 3-4x týdně nebo dokud se nedostaví zlepšení. U klientů se zdravotními problémy, doporučujeme po odeznění problémů a ukončení startovací kúry, zajít si alespoň jednou za měsíc nebo za dva měsíce, na udržovací lymfodrenáž.

Pitný režim:

Po probuzení cca 0,3 – 0,5L čisté vody denně a bylinné čaje jako je Lymforegen – lymfa, Celustin – celulita, Uroregen – močové cesty, Artroregen – klouby, Venuregen – křečové žíly – vždy dva pytlíky denně libovolně. Matcha Tea – detoxikace a antioxidanty – jeden pytlík denně a to dopoledne. Omezit přísun kávy. Matcha Tea Vás dokáže nakopnout rychleji a daleko efektivněji, oproti kávě.

Lymfatický systém je systém cév a uzlin, který shromažďuje lymfu z celého organismu a odvádí ji zpět do krevního oběhu. Když to popíšeme laicky, tak masáž rozproudí v těle lymfu, což na organismus působí jako vyčištění tělesné kanalizace. Správně proudící míza lépe odvádí negativní látky uložené v mezibuněčném prostoru, pak je odplavuje do krve, do ledvin a ty je odvádí z těla ven. Lymfa se dá charakterizovat jako bílá, mléčně zabarvená tekutina, která obsahuje lymfocyty, bílkoviny a tuky. Je součástí imunitního systému, v němž má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními.

Velmi důležité je ruční uvolnění uzlin. Toto platí jak pro manuální, tak pro přístrojovou lymfodrenáž. Pokud se uzliny neotevřou, lymfa nemá kam proudit a může vzniknout otok, tzv. lymfedém nebo vám bude špatně. Bez prvotního uvolnění těchto centrálních mízních uzlin a to minimálně krčních a tříselných uzlin, není lymfodrenáž účinná.

Uvolnění uzlin u manuální lymfodrenáže, by měl provádět zásadně zkušený odborník s náležitým certifikátem. Po všech typech lymfatických masáží je velmi vhodné tuto masáž podpořit kompresním prádlem či bandáží a také nesmíme zapomínat na velkou podporu jako je lymfatické tejpování pro klienty s většími problémy, kdy aplikujeme po masáži lymfatické tejpy, pro rychlejší ústup otoků. Po lymfodrenáži je důležité vypít minimálně 1,5l čisté vody.

Zapomeňte na to, že by šlo jen o kosmetickou záležitost. Jde o uznávaný obor, kdy se léčba ordinuje při rekonvalescenci po operacích, liposukcích invazivních či neinvazivních, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Sami se přesvědčíte, jak mocná je lymfatická masáž. Pocitové výsledky jsou patrné již po první masáži.

Podpůrné potravinové doplňky při průběhu Lymfodrenážní kůry. Tady bychom rádi každému doporučili pár produktů včetně doporučeného dávkování a to s přihlédnutím na způsob užití, tak k jednotlivým cenám produktů. Všechny doporučené produkty najdete na našem e-shopu a jsou skladem u nás ve studiu. Nemusíte složitě shánět produkty a hledat dávkování.

Velmi důležité je snížení hladiny Homocysteinu v těle a držet tuto hladinu nízkou:

Jamieson B6+B12+kyselina listová – 1x denně na lačno.
BIO –Pharma Ca +Mg +Zinek – 1x denně po jídle.
Farmax –Lecitin + E – 1x denně po jídle. Užívání je do srovnání hladiny Hcy v krvi nebo celý život. Snížení Homocysteinu v těle se naplno věnujeme v oddíle civilizační choroby.

Léčebné indikace manuální a přístrojové lymfodrenáže:

Žilní a lymfatické otoky, Drenáž otoků po úrazových stavech a operacích, Prevence a úprava žilní insuficience, KRBS (Sudekova choroba), Bércový vřed, Akné, Spastické a chabé parézy u různých neurologických chorob, Obezita, Lipédem, Paréza nervu facialis, Žilní nedostatečnost v těhotenství, Otoky DK, Migréna a bolesti hlavy, Chronická poli arthritis, Coxarthrosis, Morbus Bechtěrejev, Sportovní medicína – urychlení vstřebání hematomů, Regenerace a zvyšování imunity organismu a zlepšení metabolismu.

Obnova střevní mikroflóry:

Probiotika ActiLac 30tbl. – 2x denně ráno a večer s jídlem po dobu 15ti dnů. Pokud během roku užijete léky na průjem mimo černého uhlí nebo jakákoliv antibiotika, opakujte znovu obnovu střevní mikroflóry. Při problémech se střevy používejte probiotika klidně každý měsíc. Aloe Vera 100% gel 1L – 1x denně na lačno 1dcl.po dobu 1-2měsíců. V průběhu roku je dobré toto 2-3x opakovat.

Doplnění nenasycených mastných kyselin:

Omega 3,6,9 – 2x denně a užít celé 1-2 balení nebo přírodní 100% oleje lisované za studena z jader s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin jako jsou například tyto oleje – konopný a lněný. U olejů je dávkování vnitřně a to ráno na lačno a večer před spaním jednu čajovou lžičku. Také lze použít k dochucení pokrmů dle chuti. Toto doplňujeme každé 2-3měsíce.

Imunita:

Colostrum – 2 tablety denně večer před spaním.

Absolutní kontraindikace manuální a přístrojové lymfodrenáže:

Infekční onemocnění, záněty, horečka, akutní pooperační stav. Silné kožní problémy, sluneční popáleniny, nádorová onemocnění. Hemofilie, leukémie. Poruchy prokrvení a krvácející stavy. Pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku. Onemocnění srdce, vysoký krevní tlak. Diabetes, epilepsie. Silná a bolestivá menstruace. Bezprostředně po jídle. Těhotenství. Opilost a stavy pod vlivem psychotropních látek. Bezprostředně po velké fyzické námaze – lépe počkat do druhého dne. Pokud zde najdete nějakou konkrétní kontraindikaci, která by Vám bránila absolvování lymfatických masáží, je třeba obrátit se na Vašeho lékaře a vyžádat si doporučení či souhlas s provedením tohoto ošetření u nás .

MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ LYMFODRENÁŽ

Účinná a správná manuální masáž – lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika ovlivňující lymfatický systém a má hluboce sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí) na krevní a lymfatický oběh. Viz. informace o lymfatické masáži – více. Lymfodrenáž nesmí bolet a je velmi jemná. Ošetření by nemělo být kratší než třicet minut. Ideální je kolem jedné hodiny, dle dispozic a konkrétních problémů klienta.

U klientů s většími problémy, aplikujeme po masáži lymfatické tejpování, pro rychlejší ústup otoků. Jde o uznávaný obor, kdy se léčba ordinuje při rekonvalescenci po operacích, liposukcích invazivních či neinvazivních, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Sami se přesvědčíte, jak mocná je lymfatická masáž. Pocitové výsledky jsou patrné již po první masáži a viditelné mezi 4-6ošetřením.

PŘÍSTROJOVÁ LYMFATICKÁ MASÁŽ LYMFODRENÁŽ

Lymfodrenážní přístroj Ballancer patří mezi nejkvalitnější zařízení svého druhu na světě. Je určený především pro profesionální použití k odstraňování celulitidy, formování postavy, detoxikaci organizmu, k léčbě otoků končetin v důsledku primárního nebo sekundárního lymfatického edému či křečových žil a mnoho dalšího. Viz. informace o lymfatické masáži – více.

Jako jediná z masáží se může provádět při onemocnění křečových žil. Ballancer disponuje 24mi samostatně nafukovanými a na sobě nezávislými komorami, čímž se liší od konkurenčních výrobků, které obsahují pouze 12 nebo dokonce jen 6 komor! Tento počet komor a také elastický materiál kalhot zaručují, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím. Komory jsou v nohavicích uspořádány „šupinovitě“, tzn., že každá částečně překrývá tu další a tím dochází k eliminaci tzv. hluchých míst a masážní vlna není nikde přerušována. Navíc oproti jiným typům, aplikátory Ballancer umožňuje i masáž nártů, oblasti třísel a břicha, díky čemuž je lymfodrenáž komplexní a účinná.