Pravděpodobně už jste něco slyšeli o střevní mikroflóře, systému „hodných“ bakteriích, které potřebujeme ke správnému zažívání. Takových organismů žije uvnitř našeho těla zhruba 500 druhů a většina z nich dělá dobrotu. Podporují naše trávení tím, že vstřebávají živiny přes stěnu střev, prospívají imunitě, produkují vitaminy a hormony a v neposlední řadě také „dohlíží“ na to, aby vylučování probíhalo tak, jak má. To je pořádná spousta funkcí! Laktobacily mohou i děti a malá miminka. Kojencům lze laktobacily podávat formou kapek  a o něco starším dětem je můžete přimíchat do dětské výživy. Ačkoli jsou probiotika pouhým doplňkem stravy, je vhodné i při jejich užívání dodržovat několik zásad: Užívejte je nejlépe ráno, nalačno. Během braní antibiotik je užívejte cca ve 2/3 intervalu léčby (pokud berete antibiotika po 12 hodinách, probiotikum užijte po 8 hodinách po antibiotiku).

Naše doporučení pro užívání probiotik je takový, že je užijete při jakékoliv kůře, kterou podstoupíte a vhodné je užívat preventivně cca 3x až 4x ročně a to v 15 či 30ti denní kůře. Užíváme vždy jednu tbl. před snídaní a jednu tbl. před večeří.

Probiotika ovšem sama o sobě nestačí. Velmi doporučujeme každý den vypít hned po probuzení 3 – 5dcl obyčejné vody bez bublinek či jiných přísad pokojové teploty. Po 15minutách Dávka Aloe vera min. 90% gel, dávkování v ml dle návodu u výrobku a využívat celé balení min. 1- 2L. Po dalších 15 minutách 1tbl. probiotika Actilac a po minimálně dalších 15ti minutách snídaně. Po snídani 1tbl. houby Reishi a 1tbl. chromu 200ug. Jídlo doporučujeme 5-6x denně a málo. Tělo nesmí mít pocit hladu. Po 30ti dnech takového příjmu stravy mozek přepne s informací – nemám hlad a přestane ukládat tuky. Dále doporučujeme zkontrolovat tělesné Ph a dle výsledku přidat přípravky na srovnání tělesného Ph viz. kapitola Tělesné Ph. Po večeři 1tbl. houby Reishi. Houbu Reishi užíváme 6měsíců. Před spaním 2tbl. přírodního antibiotika Colostrum. Colostrum užíváme 30dní dle potřeby nebo 2x ročně jaro a podzim. Při špatném trávení a plynatosti – přípravek Aspenzym 1-2tbl. denně.

Pitný režim – přes den pijeme min. 1,5L obyčejné čisté vody a doplňujeme čajem Matcha Tea – 2x denně – silný antioxidant. Ve stravě používáme pouze mořskou nebo himalájskou sůl. Tělo sůl potřebuje. Ne však kuchyňskou. Ta obsahuje sklo a písek – ničí cévy. Klasický cukr nahradíme kokosovým cukrem, medem nebo stévií. Na odvodnění a podporu imunity doporučujeme sérii lymfodrenáží cca 12 ošetření cca 1x ročně.

U všeho platí využívat celá balení a dbát na to, že všechny přípravky jsou pouze doplňky stravy.