HOMOCYSTEIN (Hcy)

 

Pokud chcete účinně bojovat proti civilizačním neduhům, jako je například – Rakovina, infarkt, mozková mrtvice, cukrovka, kožní problémy atd..,  musíte mít hladinu HOMOCYSTEINU – Hcy v krvi neustále na hodnotě cca 6,0Hcy nebo nižší.

 Výskyt civilizačních chorob se v posledních 50 letech neúměrně zvýšil. Jejich nárůst je spojen se změnami skladby stravy, které s sebou nese rozvoj civilizace. Je znám zcela konkrétní deficit několika vitamínů, na jejichž dostatečném přísunu ze stravy do buněk závisí přeměna vznikajícího Homocysteinu v neškodné látky. Tento deficit se trvale prohlubuje a způsobuje závažné choroby.
Všechno souvisí s metabolickou poruchou, která vzniká v lidských buňkách při nedostatku tří základních vitamínů: kyseliny listové, B6 a B12, nebo v důsledku poruchy v genech. Hlavní a nejčastější příčina vzniku metabolické poruchy je nedostatečná dodávka těchto mikronutrientů do buněk. Při ní se přerušuje metabolizace vznikajícího Hcy na další látky, Hcy se hromadí v krvi a začne se projevovat jako toxická látka. Tento stav postihne v životě, dříve, nebo později, každého člověka, který buňkám tyto vitamíny nedodává. Proto se vyplatí hladinu Hcy sledovat a cílevědomě snižovat.

Více se dočtete na stránkách primáře MUDr. Karla Erbena: http://www.karelerben.cz/homocystein-uvod.

Video primáře civilizačních chorob MUDr. Erbena https://www.youtube.com/watch?v=4Pjc4NAyoBM

Toho se dá docílit pouze neustálým příjmem těchto níže uvedených vitamínů a minerálů a to po celý život. Doporučené – základní dávkování vitamínů a minerálů na snížení a udržení správné hladiny Hcy v krvi – užívání je po celý život.  Nelze se předávkovat. Co tělo nespotřebuje, tělo vyloučí.

Doporučené – základní dávkování vitamínů a minerálů na snížení a udržení správné hladiny Hcy v krvi – užívání je po celý život.

Trojkombinace – Kyselina listová 800ug, B6 75mg, B12 150ug – 1tbl. denně. Vitamín B2 – Riboflavin10mg – 1tbl. denně, Trojkombinace – Ca 330mg, Mg130mg a Zinek 8 mg – 1tbl. denně, Lecithin 1200 mg – 1tbl. denně

Vitamíny řady B je nutné užívat na lačno, tj. asi 30 min před jídlem (mezi jídly).

První  měsíc je vhodné toto dávkování vitamínů Trojkombinace B6, B12 a kyseliny listové a ryboflavinu (B2) užívat v trojnásobném množství a dalších 6 až10 měsíců ve dvojnásobném množství. Nelze se předávkovat. Co tělo nespotřebuje, tělo vyloučí .

Vše ostatní po jedné tabletě denně po celou dobu užívání. Po roce již pouze 1tbl. denně. Toto platí v případě, že nemáte stanovené dávkování od lékaře.

Všechny doporučené přípravky jsou skladem v našem e-shopu. U všeho platí využívat celá balení a dbát na to, že všechny přípravky jsou pouze doplňky stravy a ne strava samotná.

Dávkování je podle autorů knihy The H Factor Solution – James Braly, M.D. and Patrick Holford a modifikace podle praxe primáře MUDr. Erbena v poradně civilizačních chorob v Praze.