Kinesiotaping

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.
Nevíte-li si rady, zavolejte nám na recepci
+420 608 300 072.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.

Tejpování - Kinesiotaping
(cena dle spotřeby)

od 100 - 300 Kč / 10 min

Při klasickém tejpování se tejpovací páska obvykle ponecháno pouze po dobu sportovní aktivity. Při tejpovacích páskách , které se používají při tejpování metodou známou jako kineziotejping se naopak očekává, že bude co nejpružnější . Kinezio tejpy díky své pružnosti neomezuje v pohybu a jeho vlastnosti napodobují vlastnosti lidské kůže . Proto kinezio tejp může na kůži zůstat až 5 dní. Tento druh tejpování se používá k léčbě akutních , tak i chronických bolestí pohybového a svalového aparátu ..

VÍCE:

Kineziotaping vyvinul v 70. Letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Zkoumáním nalepováním pružných pásek na kůži zjistil, že při sportovních výkonech dochází k menší úrazovosti a naopak přetížený svalový a kosterní systém je odlehčen. Dochází k normalizaci svalového napětí a zároveň ke zlepšení funkce krevního a lymfatického oběhu. Důslednou aplikací tejpů vytvořil techniku použitelnou nejen pro sportovce, ale také pro doléčení úrazů, regeneraci a rehabilitační činnost.

KONTRAINDIKACE:

Alergické reakce na tejp, nezhojené jizvy, varixy, poranění kůže, vystouplá mateřská znaménka, bradavice či jiné útvary na pokožce, které by mohl tejp poranit. Dále kožní problémy jako lupénka, exémy, plísně atd.

PÁR ZÁSAD:

S jakýmkoliv tejpem je třeba po nalepení zacházet velice šetrně. Do třiceti minut je náchylný na poškození. Po této době je možné se sprchovat, koupat, plavat a ani sauna tejp nezlikviduje. Jen je potřeba při vysušování dbát zvýšené pozornosti a vždy tejp vysušovat jemným pohybem od středu ke krajům. Přesto, že je svalový tejp nalepený bez tahu, je dobré mít na zřeteli, že vytvořením kožních vlnek v uvolněném stavu svalstva vzniká poměrně silný tah na pokožce. Pamatujte, že páska pracuje 24 hodin denně. Je možné, že v prvním dnu a hlavně v noci, kdy jsou všechny změny a reakce organismu citlivější, budete pociťovat určité nepohodlí, či zesíleně vnímat aktivitu tejpů.